Noční obloha.

 


Sky Map             
  Sky Map

Skvělá aplikace, která ukazuje hvězdy, souhvězdí i planety podle toho, jak zamíříte na oblohu fotoaparátem svého telefonu. Můžete tak velice snadno identifikovat, na jakou hvězdu, souhvězdí čí planetu se právě díváte.. Aplikace funguje i obráceně. Zadáte například název hvězdy a pomocí šipek vás aplikace navede na správné místo na obloze.  Aplikace je komplet zdarma.


Ke stažení zde
:

Sky Map

 

 

Star Walk 2 Free                

Další skvělá aplikace pro pozorování noční oblohy.  Funguje podobně jako aplikace Sky Map. Obsahuje velkou databázi informací o planetách i souhvězdích. Dále pak trojrozměrné modely mlhovin, souhvězdí, planetek, komet, asteroidů a umělých družic, na které se lze podívat z jakéhokoli úhlu pohledu v prostoru. I zde je možné vyhledávat hvězdy i planety. Záběr na oblohu lze posouvat prstem, ale i automaticky. Existuje i placená verze. Bohužel podobně jako aplikace Sky Map není v češtině.

 

Ke stažení zde :

              Star Walk 2 Free

 

 

 

Satellite Tracker                 Satellite Tracker

Rovněž zajímavá aplikace pro pozorování satelitů na obloze. Skládá se ze čtyř částí. První část je vyhledávání satelitů podle rádiusu. Stačí jen zadat rádius ( poloměr od vašeho místa, kde se nacházíte) a povolit polohu ve vašem telefonu.  Další částí je zobrazení globusu. Zde je možné na modelu země pozorovat, kde se satelity nacházejí. Vyhledat a přidat satelit si můžete pomocí tlačítka +.  Třetí část je vyhledávání satelitů podle názvu satelitu, či vesmírné stanice, ale i podle země, která vlastní pozorovaný satelit. Čtvrtá část je podobná první části, jen si satelity vyhledáváte podle vaší polohy klepnutím na mapu.

 

Ke stažení zde :

Satellite Tracker

 

 

 

Heavens-Above             

Aplikace Heavens-Above vám poskytuje přesné předpovědi průletu ISS, viditelné satelity a radio satelity.

 

Ke stažení zde :

Heavens-Above

 

 

 

ISS LIVE NOW                      ISS Live Now: Live HD Earth View and ISS Tracke

Velmi povedená aplikace pro sledování vesmírné stanice ISS ( International Space Station ). Je zdarma a je v češtině. Několik neagresivních reklam lze odstranit zaplacením cca. 42 Kč.. V aplikaci naleznete dvě živé kamery, jednu v HD a jednu v SD rozlišení. Nabízejí velmi krásné záběry z ISS do vesmíru. Dále zde naleznete stream na NASA TV a ESA TV,  záznamy natočené uvnitř ISS,  virtuální prohlídku ISS modulů, detektor ISS, přehled operací ve vesmíru a další.

 

Ke stažení zde :

ISS LIVE NOW pro IOS           ISS Live Now

 

 

 

Find Starlink Satellites              Find Starlink Satellites

Podívejte se, kde se právě nacházejí satelity konstelace Starlink

 

Ke stažení zde :

Find Starlink Satellites pro Android           Find Starlink Satellites pro IOS

 

 

 

 

Pozorování oblohy si můžete také naplánovat ve svém počítači : 

Find Starlink :    https://findstarlink.com

See A Satellite Tonight :      https://james.darpinian.com/satellites/